Návod k použití světa

2Pokud je cestopis, který by se dal zařadit mezi opravdu zajímavý knižní titul, je to zcela určitě publikace nesoucí název Návod k použití světa. Autorem je Nicolas Bouvierč, který má za sebou několikaleté putování, v rámci kterého sbíral celou řadu různých poznatků o tom, jak lidé žijí, jaké mají problémy, ale i na co jsou hrdí. Vše samozřejmě doplněno o popisy naprosto úchvatných míst, které by měl v životě navštívit každý z nás. I to vám jako čtenářům může kniha Návod k použití světa nabídnout.

Řada velmi zajímavých destinací

Důvodem obliby tohoto knižního titulu je určitě i to, že se zaměřuje na velmi zajímavé destinace. Ačkoliv některé z nich jsou poměrně tradiční, jako oblast Balkánu nebo Turecka, jsou destinace, které upase tak tradiční nejsou. V tomto směru se jedná o místa jako Persie, ale také Pakistán nebo Afganistan. I sem se Nicolas Bouvier podíval s cílem poznat tuto zemi a sdílet tak se čtenáři této kniha vše, co ho na cestách potkaly. Daný cestopis se tak může stát i zajímavou příručkou pro ty cestovatele, kteří plánují některou z daných lokalit navštívit a hodili by se jim opravdu objektivní informace o tom, co mají od lokality čekat. A těm ostatním kniha Návod k použití světa alespoň zprostředkuje všechny zážitky, které se dané cesty mohou týkat.

Nejenom popis, ale i ilustrace

Od mnoha ostatních cestopisů se však titul Návod k použití světa přece jenom odlišuje. A to hlavně tím, že spolu s autorem putoval po daných zemích také malíř jménem Thierry Vernet. Právě ten se následně zasloužil o to, že je kniha doprovázena i velmi unikátními malbami všeho zajímavého, což vám výrazně pomůže přenést se do oblasti, kterou oba muži navštívili a která jim tak mohla pomoci pochopit i jiné kultury a tedy které jim mohli ukázat i to, jak svět funguje. A to můžete díky tomuto titulu zjistit také.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>