Co vám v cestovní kanceláři neřeknou- Průvodce nebezpečným světem

 

5Aktuální zájem cestovat je většinou spojený s nabídkou cestovních kanceláří, které dnes pořádají zájezdy téměř do všech koutů světa. Takové cesty ale nemusejí výt vždy bezpečné, jelikož i ve zdánlivě bezproblémových destinacích může určité riziko hrozit. A přesně na to se zaměřuje titul. Co vám v cestovní kanceláři neřeknou – Průvodce nebezpečným světem. Jeho autorem je Peter Zvagulis, který byl mimo jiné i ředitelem rádia Svobodná Evropa. Nejenom díky této zkušenosti dokázal načerpat řadu informací i o tom, že jsou věci, které se například v médiích, ale ani u cestovních kanceláří možná záměrně nedozvíte. A to nejenom o zemích, které jsou obecně označovány jako rizikové, ale i o zemích, které vytváří dojem bezproblémovosti.

Na jaké země se titul zaměřuje?

Jedná se hlavně o destinace, které každoročně vyhrávají v žebříčcích oblíbenosti. Jedná se třeba o Jugoslávii, ale stejně tak i o Turecko, Mallorku, nebo celé Španělsko. Všude tam na vás mohou číhat problémy a nebezpeční, které se týká hlavně terorismu a organizací, které na daném území operují. I proto je dobré být i v těchto zemích na pozoru, jelikož nebezpečí může přijít kdykoliv. Nikoliv ale nutně od těchto skupin, jelikož podobně riziková může být třeba i příroda a její projevy, a to ať už od silných větrů, přes tsunami, nebo třeba zemětřesení.

Jaké rady kniha nabídne?

Kromě toho nejdůležitějšího, což je Desatero pro každého cestovatele, nabídne kniha samozřejmě obsáhlý popis jednotlivých zemí, ale také černé rady, jak se v případě něčeho nečekaného chovat. Titul Co vám v cestovní kanceláři neřeknou- Průvodce nebezpečným světívám tak poradí, jak se vyhnout minovým polím v Chorvatsku, jak poznat tsunami, jak dát pozor na kapsáře, nebo co dělat, pokud jsme napadeni, nebo dokonce uneseni. To vše doplňují rady i o tom, kam a jak nejbezpečněji cestovat.