Cesta kolem

4Ne vždy je třeba cestovat do exotických a vzdálených zemí. Velmi často stačí jenom sednout do vlaku a jezdit okolo naší země. A přesně na to se zaměřil Martin Langer, který k cestování využil české vlaky k tomu, aby prostřednictvím nich putoval tuzemským pohraničím. Tímto způsobem najezdil více než 4 000 kilometrů, a to během 10 dnů, které této cestě věnoval. Výsledkem je kniha nesoucí název Cesta kolem, která není tak úplně běžným cestopisem, jelikož v sobě nese určité kouzlo. A to i díky předchozím zkušenostem samotného autora se psaním, jelikož vydal několik básnických sbírek. Kniha Cesta kolem však mapuje samotné putování, ale také osudy lidí, které Martin Langer při své cestě ve vlacích poznal.

Zajímavá místa a ještě zajímavější příběhy

Právě díky tomu je tak kniha opravdu působivým titulem, který mapuje nejenom radosti a strasti spojené s cestováním, ale mapuje i zajímavá místa naší země právě v pohraničí. A jelikož historie ne vždy zůstala zapomenuta, přináší kniha Cesta kolem velmi zajímavé příběhy lidí, které autor během své cesty potkal a kteří se tak podělili o svůj příběh. A i tyto příběhy tak byly zakomponovány do knihy, která kromě 4 000 kilometrů v 10 dnech mapuje i to, že autora čekalo celkem 96 přestupů a také 76 hodin jízdy čistého času. Mnohem delší čas však čekal na vhodný přípoj, a to přesně 122 hodin. Každá důležitá chvíle však byla zadokumentována, díky čemuž mohl tento zajímavý titul vzniknout. A ten najde fanoušky nejenom u milovníků železnice.

Nechte se okouzlit příjemnými fotografiemi

Autor však na své cestě nebyl zcela sám, jelikož společnost mu dělal jeho kamarád Radek, díky kterému nejenom netrávil při cestách a při čekání čas sám. Díky svému kamarádovi mohl knihu obohatit také o velký počet dokonale vypadajících a působivých fotografií, které tak mapují jednotlivé kroky a které jasně ukazují, jak nesmírně zajímavá musela tato cesta být.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>